Neden F klavye?

F klavye türklerin ürettiği milli klavyemizdir. Türkçedeki 30.000 kelime incelenerek harflerin dağılımı yapılmıştır. Örneğin; en çok kullanılan harfler orta bölümde, parmakların yerleştirildiği bölümdedir. Daha az kullanılan harfler ise kullanım derecesine göre diğer bölümlere yerleştirilmiştir. Aynı zamanda sesli harfler bir tarafta, sessiz harfler diğer tarafta bulunmaktadır. 

Türkçeyi hızlı yazma amacının dışında F klavye diğer dilleri de hızlı yazmayı sağlamaktadır. Dünya şampiyonlarında da çok dilli bölümde F klavyenin birinci sırada olması bunu göstermektedir. 
 
Q klavye, F klavyeye göre çok basit kalmakta fakat alışkanlığımız o yönde olduğu için Q klavyeye devam etmekteyiz. Fakat sistemli bir çalışmayla F klavye öğrenilerek çok daha hızlı seviyelere ulaşmak mümkündür. 
 
F klavye öğrenmek için derslerimizi takip edebilir, alıştırmalarımızın uygulamasını yapabilirsiniz. Günlük bir saat çalışmayla 40 günde gelebileceğiniz hıza siz bile şaşırabilirsiniz... 
iyi çalışmalar. 
comments powered by Disqus

Bu Kategorideki İçerikler

Neden F klavye?

F klavye türklerin ürettiği milli klavyemizdir. Türkçedeki 30.000 kelime incelenerek harflerin dağılımı yapılmıştır. Örneğin; en çok kullanılan harfler orta bölümde, parmakların yerleştirildiği bölümdedir. Daha az kullanılan harfler ise kullanım derecesine göre diğer bölümlere yerleştirilmiştir. Aynı zamanda sesli harfler bir tarafta, sessiz harfl

F ve Q klavye dersleri

F ve Q klavye dersleri

Sitemiz Yenilendi!

Sitemiz yeni arayüzüyle karşınızda. Artık sitemiz daha kullanışlı... Artık sitemizde yarışmalara katılabilecek ve daha detaylı istatistiklere ulaşabileceksiniz.

10 Parmak Klavye Oyunu

10 parmak klavye oyunu ile yazı yazarak oyun oynayabilirsiniz. F klavye ve Q klavye çalışması yapabilirsiniz. Hız testi yapabilirsiniz.

Klavye Alıştırmaları sayfamız yenilendi. Artık 10 parmak klavye görünümü de var

Klavye alıştırmaları sayfamız yenilendi. Artık yazmanız gereken harfi ve basmanız gereken parmağı canlı olarak görebileceksiniz.
Anket

Ankete oylarınızı bekliyoruz. Her şey sizin için;)

Son kaydolan üyelerimiz
1gölgebanum denizilstaldonduerginstevewright09celalilaydauzunbayirmineylmkesicitrfayse61eda011serhatlevent_okhalodayısümmbüşra23.47rabissmrtygt10Patrikomerve123caglaaefe erginomer farukmehmetumit10ereneymencisearhandan93merileydi
Üye Listesi
Facebook Sayfamız